Tasarım Doğamızda Var

Reklam denince birçok kişinin ilk aklına tasarım gelir. Her firmanın mutlaka tasarıma ihtiyacı olmuştur. Broşür, kartvizit, web, sosyal medya v.b birçok reklam enstrümanın başında tasarım gelmektedir. Medya Pamir reklam ajansının kuruluş temelinde de aslında tasarım odaklı hizmet vermeyi planlama yatmaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı, logo,katalog tasarımları,ambalaj tasarımı ilk yıllar en çok ilgilendiğimiz alanlardı. Taki dijital dünyaya geçene kadar. Yaklaşık 7 yıldır dijital pazarlama alanında daha çok hizmet vermeye başladık. Ama yine dediğimiz gibi tasarım doğamızda var. Artık tasarım kabiliyetimizi dijital alanlarda değerlendiriyoruz. Gelin şimdi biraz hangi alanlarda tasarımlar yapılıyor kısa kısa başlıklarla bunları inceleyelim.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik, işletmenin sahip olduğu değerleri,ticari hedeflerini, duruşunu ve vizyonunu firma içine veya firma dışına yansıttığı işaretler bütünüdür. Başka bir deyişle işletmenin görünen yüzüdür. Kurumsal kimlik ile, işletme çalışanlarına ve müşterilerine karşı oluşabilecek kimlik karmaşasının önüne geçer. İyi kurgulanmış bir kurumsal kimlik şirket çalışanın firmayı benimsemesini,müşteriler nezlinde,hitap edilen hedef kitle ve sektörde saygınlık kazanmasını sağlar. Etkili ve akılda kalıcı şekilde tasarlanmış kurumsal kimlik tasarımı firma imajını artırır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Neleri Kapsar?

 • Logo tasarımı
 • Antetli Kağıt
 • Kartvizit
 • Diplomat Zarf
 • Fatura,irsaliye, tahsilat makbuzu v.b
 • Katalog tasarımı
 • Dergi Tasarımları
 • Araç Giydirmesi
 • İç mekan kapı isimlikleri
 • Dış mekan uygulamaları
 • Ambalaj Tasarımları ….

Yazmızın başında belirttiğimiz gibi, kurumsal kimlik firmanın görünen yüzü olduğu için tasarımların tamamı kurumsal kimlikten türeterek devam etmelidir.

Web Tasarımı

Medya Pamir, ekibi olarak kendimizi her ne kadar performans ajansı olarak değerlendirirsek te, tasarım olmazsa olmazlarından. İyi kurgulanmış kullanıcı deneyimine sahip web arayüzlerini tasarlamakla başlar işimiz. Müşteriden alınan brief, sektör analizi, rakip analizi derken beyaz bir sayfa açılır. Bu beyaz sayfaya tasarım ekibi bir kullanıcının dikkatini çekebilecek, harekete geçirecek ve dönüşümü sağlayacak en ideal web tasarımını gerçekleştirir. Arayüz tasarımları müşteri ile paylaşılır. Gereken revizeler yapılır ve yazılım ekibine aktarılır. Yazılım ekibi Seo uyumlu web sitesi alt yapısını kurar ve yayınlanır.

Dijital Medya Tasarımı

Dijital pazarlama,günümüz teknoloji dünyasında geleneksel medyaya kıyasla daha avantajlı ve tercih oranı yüksek pazarlama yöntemlerinin başında geliyor.Bizlerde bu yöntem sayesinde, marka ve reklamverenlere, kampanyalarını müşterilerine ulaştırabilecekleri analizler, dijital stratejiler, web siteleri ve mail pazarlama olanakları sunuyor dijital pazarlamanın tüm avantajlarını müşterilerimizde uyguluyoruz. Bu alanlarda tasarım çalışmaları farklılaşıyor. Dijital medya tasarımları, geleneksel tasarımlara kıyasla daha özgün ve güncel olması gerekiyor. Yaptırdığınız bir kataloğu yıl boyunca kullanabilirsin ama dijital dünyada kullanıcılarınıza o güne özgü tasarımlar üretmeli. Medya Pamir ekibi olarak dijital dünyanın gereksinimlerine ve tüm platformlara uygun dijital içerikler tasarlıyoruz.

Video Prodüksiyon

Dijital medya, diğer içerik ve reklam türleri düşünüldüğünde kendisine özgü çok farklı uygulama biçimlerini sunmaktadır.

Videolar ise bunların en önemli içerik türlerinden…

Tüketicilerin %53’ü sosyal medyada izlediği bir videonun ardından, markayı araştırma davranışında bulunuyor.

Video içeriklerde geri dönüşüm oranının yüksek olmasının, markalar için önemli bir fırsat haline geldiğini düşünüyoruz.

Bu anlamda etkili ve doğru video pazarlama stratejileri oluşturan markalar rakiplerinin bir adım ötesine geçebilir.

İşletmeniz ve ürününüz için başlangıçtan bitişe kadar en iyi video stratejisini oluşturmak için elbette kitlenizi tanımanız ve amacınıza uygun dataları elde etmeniz gerekir.

Bu aşamada biz, potansiyel müşterilerinize doğru zamanda doğru içeriklerle ulaşmanızı sağlıyoruz.

Kreatif video içerikleri sayesinde kitlenizin dikkatini çekerek en kısa sürede ürününüzü veya markanızı tanıtıyoruz.

Sadece tanıtım yapmak veya gösterim elde etmek için daha basit yöntemler mevcut fakat dijitalin gücü asıl burada ortaya çıkıyor!
Kullanıcıların davranışlarını amaçlanan dönüşüm olaylarına maksimum etki edecek şekilde tasarlıyoruz.

Etkili video içerikleri, güçlü ve harekete geçirici mesajlar ile istenilen sonuca ulaştırmak bizim için kaçınılmazdır.

Pazarlama stratejilerinde video içeriklerine de yer vermek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.