Web Yazılım

 Web sitesi, online pazarlama aktivitelerinin çekirdeğidir. Aslına bakarsanız bütün pazarlama ve tekniklerinin amacı ziyaretçileri web sitesine getirmektir. Web sitesinin amacı ise, ziyaretçileri müşteriye dönüştürmektir. Dijital pazarlama dilinde buna dönüşüm denir. Kötü bir web sitesi diğer pazarlama metotlarında paranızı ziyan etmenize neden olur. Eğer müşteriye dönüştüremiyecekseniz daha fazla ziyaretçiye ihtiyacınız yoktur. İyi bir web sitesi ziyaretçileri müşteriye dönüştürendir.

Sektördeki birçok insan kendini web tasarımcısı olarak adlandırmaktadır. Ama aslında onlar sadece temel kodlama bilgisi olan kişilerdir.  Tabi ki size çok fazla planlama yapmadan hızlıca web sitesi oluşturabilirler. Birçok bilgi, fotoğraf, iletişim bilgileri gibi, ama asıl soru, ziyaretçileri müşterilerinize çevirmenin yolu bu mu, ihtiyacınız olan bu mu? Basitçe söylemek gerekirse cevap hayır. Yapmanız gereken web tasarım ve uygulama konusundan kurumsal bir partner bulmaktır. İşte, biz bu noktada karşınıza çıkıyoruz.  Biz yedi basamaklı web yazılım sürecini izleyerek  web sitesi yapıyoruz.

Süreç bir; Analizler. İlk adım her zaman bilgi toplamaktır. Bazı şeyleri belirlemek; Örneğin web sitenizin amacı kazanımları ve hedef kitleniz.

Süreç iki; Planlama. İyi bir plan site haritasının tanımını, yapısını ve kullanacağımız teknolojileri içermektedir.

Süreç üç; Tasarım. Biz bu aşamada sadece  wireframe modellerine,  görsel style odaklanmıyoruz. Aynı zamanda mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimi için kullanıcı arayüzünün kullanılabilirliğine de önem veriyoruz.

Süreç dört; Sürecin en önemli kısmı doğru metinlerin, fotoğrafların ya da videoların seçimidir. Tüm bu optimize işlemlerini sadece ziyaretçileriniz için değil aynı zamanda arama motorları içinde yapıyoruz.

Süreç beş; Geliştirme. Bu süreçte web sitelerini HTML ve CSS kullanarak veri havuzumuzdaki teknolojilerinin de yardımıyla oluşturuyoruz. Ayrıca oluşturduğumuz web siteleri mobil cihazlarla da uyumlu oluyor.

Süreç altı; Test. Tüm teknik özellikleri test ediyoruz. Örneğin kod ve scriptler, önemli tarayıcılar ile uygunluk gibi. Ayrıca kendimize soruyoruz. Bu web sitesi işletme amacına tam anlamıyla uygun oldu mu?

Süreç yedi; Yayına alma. Site yayınlandıktan sonra bizim işimiz kesinlikle bitmiş olmuyor. Her zaman olası eksiklikleri gidermek için başladıktan sonra neler olduğunu gözlemliyoruz. Sitenizin gelecek dönemlerdeki bakım ve güncellemelerini sizin için yönetiyoruz. Gördüğünüz gibi web site tasarımı ve uygulaması kompleks bir süreçtir. Ve biz web sitelerinin böyle yapılması gerektiğine inanıyoruz.

Müşterilerimizde bizim ile aynı fikirde eğer sizde kaliteli web sitelerine karşı bizim ile aynı tutkuyu paylaşıyorsanız. Bizim ile Medya Pamir ile iletişime geçin. Yaptığımız en iyi işlerle size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.