Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

– Paylaşım Saatleri Çok Önemli

Instagram keşfete düşmenin en önemli detayı, hızlı etkileşim. Yaptığınız paylaşımın ilk 1 saat içerisinde beğeni ve yorum alması çok önemli. İnsanların en aktif olduğu saatleri araştırın ve paylaşımlarınızı buna göre yapın. Eğer bir instagram işletme hesabınız varsa, kullanıcılarınızın aktif olduğu saatlerin grafiklerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda paylaşım yaptığınız içeriğe uygun sayfaları inceleyebilir ve paylaşım saatlerinden birazcık kopya çekebilirsiniz.

– Uyumlu İçerikler Hazırlayın

Hazırladığınız videolar ve görseller için uygun filtre seçimlerine dikkat edin, bu sayede takipçilerinizden gelen beğeni ve yorumlarda artışlar yakalayabilirsiniz. Eğer görsellerinizde metin kullanıyorsanız, seçmiş olduğunuz fontların okunaklı ve modern olmasına özen gösterin. Bu sayede insanların dikkatlerini çekebilir ve paylaşımlarına olan ilgiyi arttırabilirsiniz.

– Konum Bildirmeyi Unutmayın

Ne demiştik daha fazlası… Paylaşımlarınız da konum bildirmek çok önemlidir. Fotoğrafın nerede çekildiğini, etkiliğin nerede gerçekleşeceğini veya markanızın hangi bölgeye hitap ettiğini bildirin. Hem bu sayede konumlarda listelen paylaşımlarda da yer almanız mümkündür.

– Instagram Etiket Kullanımı

Instagram keşfet için etiket, en önemli detaylar arasında yer almaktadır. Etiketler sayesinde daha fazla kitleye hitap etme şansınız artmaktadır. Fakat kullanımında dikkat etmeniz gereken birkaç detay sunalım. Etiketleriniz paylaşımlarınızla uygun olmalıdır. Spam etiket kullanımından kaçınılmalıdır. Fazla uzun olmayan etiketler tercih edilmelidir. Gündem konularına uygun etiketler kullanılmalıdır. Popüler etiketler her zaman takipçi kazandırır.

– İlgi Uyandırıcı Paylaşımlar

Daha fazlanın temelini oluşturur. Paylaşımlarınız ne kadar ilgi çekici olursa, o kadar çok beğeni, paylaşım ve yorum gelir bu sayede instagram keşfete giden yollar sonuna kadar açılır. Paylaşımlarınızı zenginleştirmek için elinizden geleni yapın. Sadece görsel değil, video içeriklere de yoğunlaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir