Küçük İşletmelerin İhtiyacını Karşılayan Dijital Pazarlama Araçları

İşletme sahibi olarak dijital dünyada yer edinmek için sosyal medya hesabından fazlasına ihtiyaç olduğunu fark etmiş olabilirsiniz.
Bu farkındalığı daha etkili ve faydalı hale getirmek için Google’ın sunduğu ücretli/ ücretsiz araçlardan bahsetmek istedik.

Dijitalde yer edinmek, bulunabilir olmak ve potansiyel müşteri kitlenizi artırmak için birçok araca erişmelisiniz.
 

İşte dünyada en çok kullanılan, en doğru sonuçları getiren ve en iyi arama motoru ünvanını taşıyan Google’ın işletmeler için sunduğu araçlardan bazıları:

  1. Google Ads:

Google Ads ile reklamlarınızı arama sonuçlarında ve Google reklam ağlarında gösterebilirsiniz. Reklam süresini ve harcamak istediğiniz tutarı belirlemek sizin elinizde.

  1. Google Analytics:

Web Sitesi, dijitalde yer edinmek için iyi bir başlangıç olabilir.
Çünkü web sitesi olmayan rakiplere göre daha avantajlı olmanızı sağlar.
Web Siteniz yeni müşteri edinmek için yeterli mi? Etkileşim oranları ne durumda, potansiyel müşterilerinizin beklentileri neler? Daha birçok sorunun cevabını Google Analytics ile bulabilirsiniz.
Ücretsiz olarak sunulan bu araç sayesinde verilerin gücünden yararlanabilirsiniz.

  1. Google İşletme Profili

Google’da ya da Google Haritalar İşletmeniz hakkında neredeyse tüm detayları, hizmet kalitenizi ve size nasıl ulaşılabileceğini potansiyel müşterilerinize gösteren ücretsiz bir online listeleme aracıdır.
Doğru ve aktif bir yönetim sayesinde yeni müşteriler edinmenize ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.

Ayrıca işletmenizi arayan, web sitenizin linkine ve telefon araması yapma butonuna tıklayan veya Google Haritalar’dan adresinize bakan insanlara dair de bilgi edinebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir