SEO Ajansı İle Çalışmanın İşletmenize Faydaları

Web sitesiyle daha fazla müşteriye ulaşmak, hemen hemen her işletmenin isteğidir. Bunun için birtakım araştırma süreci içerisine girilir ve SEO ile tanışılır. SEO, “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamı taşır. Doğru yapılmış bir SEO ile arama motorlarında daha çok görünürlük elde edilir. Hâl böyle olunca işletmeler SEO çalışmasına yönelmek istiyor. Çoğu işletme de kendi bünyesinde reklam departmanı oluşturamadığı için SEO uzmanı arayışına girer. Piyasada “SEO uzmanı” olarak geçinen birçok tekil şahıs vardır. Bu tekil şahıslar size “ Google ve diğer arama motorlarında işletmenizi ilk sayfaya hatta ilk sıraya getirebilirim.” vaadi verebilmektedir. Ama SEO çalışması upuzun bir yolculuktur ve bir ekip gerektirmektedir. Tekil çalışmalarda, çalışmanın başlangıcından itibaren birçok hata yapılmakta. Bu nedenle profesyonel bir destek almanızı tavsiye ederiz. Peki profesyonel bir destek aldığınızda yani SEO ajansı ile çalışma yürüttüğünüzde neler olur? Gelin beraber bakalım.

SEO Çalışmalarında Ajanslar ile Çalışırsanız Ne Olur?

 • Uzman, tecrübeli bir ekip işletmeniz için butik SEO çalışmaları gerçekleştirir.
 • Çalışmaların her aşaması kontrol edildiği için doğru bir SEO çalışması ortaya çıkar.
 • Doğru SEO çalışması ile arama motorlarında ilk sayfalarda yer alarak trafik artışı yaşanır.
 • Trafik artışı ile yeni müşteri kazanılır.
 • Bütçeniz doğru şekilde harcanır.
 • SEO da onlarca algoritma var. Yaşanan en ufak algoritma değişikliği hemen fark edilir ve olaya el atılır.
 • Ajans bir ekipten oluştuğu için her çalışanın uzmanlık alanlarından kolayca faydalanabilirsiniz.

SEO Ajansı Nasıl Seçilmeli?

SEO ajansı seçerken oldukça dikkatli davranmalısınız. Sektörde çok şey bildiğini iddia eden onlarda tekil şahıs ve ajans vardır. SEO ajansı seçerken birazdan listelediğimiz faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Bu faktörlerden sonra firmanız için stratejik yaklaşarak doğru ajansı bulabilirsiniz.

SEO ajansı seçerken göz önünde bulundurulması gereken faktörler:

 • Ekip
 • Referanslar
 • Yapılmış örnek çalışmalar
 • Raporlamalar

Ekip: Ekibin yeterliliği çok önemli bir husus. Ekibin deneyim sahibi olması, güncellenen algoritmayı takip etmesi ve bu doğrultuda çalışmalarını yürütmesi gerekir.

Referanslar: Ajansların çalıştığı ve çalışmakta olduğu firmaları incelemelisiniz.

Yapılmış Örnek Çalışmalar: Ajanstan örnek çalışmaları talep edin. Böylece tekdüze bir çalışmamı gerçekleştiriyorlar yoksa kapsamlı bir SEO çalışması mı yürütüyorlar görmüş olursunuz.

Raporlamalar: İşletmeniz için bir raporlama isteyin. Böylece yapılan çalışmalardan haberdar olun. 

SEO Ajansım Kim Olmalı?

Medya Pamir Dijital Performans Ajansımız ile sağlıktan gıda sektörüne birçok çalışma yürütmekteyiz. SEO tekniklerini doğru şekilde kullanmayı ve uygulamayı bilen ekibimiz, tüm profesyonelliği ile firmaları “kendi firması gibi” sahiplenerek çalışmalarını yürütür. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi SEO çok uzun bir yolculuktur. Bu yolculuk zaman, enerji ve özveri ister. İşi bilmeyen biri ile çalışırsanız bu yolculukta hem maddi hem manevi olarak yorulursunuz. Yorulmak istemiyorsanız ve “SEO ajansım kim olmalı?” diye merak ediyorsanız yollarımız kesişmiş demektir. Bu yazımıza denk geliyor oluşunuz bile sizin ne kadar şanslı olduğunuzu göstermekte. Çünkü doğru bir ajansın blog sayfasındasınız. Siz de ihtiyaçlarınıza göre SEO hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir